خانه داغ قوانین طلایی برای افزایش اعتماد به نفس

قوانین طلایی برای افزایش اعتماد به نفس

12 ثانیه خوانده شده
20
افزایش اعتماد به نفس

یکی از ابزارهای مهم طی زندگی افراد که نقش بسیار پر رنگی در موفقیت شخص دارد عزت نفس و یا همان اعتماد به نفس است.

مطمئنا شما نیز با افراد بسیاری در محیط اطراف خود برخورد داشته اید که به دلیل بالا بودن اعتماد و عزت نفس علاوه بر اینکه پایگاه اجتماعی مستحکم تری دارند ، سریع تر مسیر موفقیت را طی می کنند.

و در عوض افرادی را دیده اید که به دلیل نداشتن اعتماد به نفس بسیاری از فرصت ها را از دست می دهند و در اوج توانایی و استعداد گم نام و ناشناخته می مانند!

شاید تنها اعتماد به نفس باشد که بسیاری از انسان ها را در پله های بالاتر از سایرین قرار می دهد. ولو اینکه شخص میزان بالایی از دانش و مهارت و یا هوش و ذکاوت نداشته باشد.

بنابراین نقش اعتماد به نفس در اینجا به روشنی مشخص می گردد.

“زندگی موفق تر و البته شاد تر”

اما در صورت نبود اعتماد به نفس افراد بسیاری از فرصت های زندگی را از دست خواهند داد. در بسیاری از مراحل زندگی که می توانند نقشی ایفا کنند و بدرخشند به دلیل عدم اعتماد به نفس کنار می کشند و از استعدادهایی که حتی می دانند در آنها موج میزند بهره لازم را نمی برند.

چگونه باید اعتماد به نفس را افزایش داد؟

راه هایی که می توانند برای رسیدن به این هدف مفید باشند زیاد هستند اما در اینجا سعی شده ۶ مورد از راه کارهایی که کاربردی تر بوده و افراد می توانند آنها را انجام دهند ذکر شود.

 

تمرین هایی موثر برای افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس

 

استفاده از ظاهر و حالات بدن

نکته طلایی در این تمرین این است که حالات بدن انسان ها بر روی روحیات آنان تاثیر مستقیم دارند. به این ترتیب طبق گفته بسیاری از روانشناسان در صورتی که افراد بتوانند حالات بدن خود را آگاهانه کمی تغییر دهند می توانند بر روی سطح اعتماد به نفس و عزت نفس خود تاثیر بگذارند.

 

 

بنابراین:

  • برای بالا رفتن اعتماد به نفس باید به صورت آگاهانه سر خود را بالا نگه دارید. بر روی صندلی صاف و محکم بنشینید. هنگام قدم زدن سینه خود را جلو بدهید و سر خود را بالا  بگیرید. و سعی کنید تا حد امکان این حالات فیزیکی را در خود حفظ کرده و ادامه دهید.

این تاثیر شگفت انگیزی بر روی اعتماد به نفس شخص خواهد داشت.

  • سعی کنید تا حد امکان از بهترین و زیباترین لباس هایی که در اختیار دارید استفاده کنید. در اکثر مواقع افراد لباس های زیبا و جذاب را برای رویدادها و مکان های مهم نگه می دارند. اما رمز موفقیت و اعتماد به نفس بسیاری این است که حتی در مکان های شخصی و در زمان های تنهایی نیز از بهترین لباس های خود استفاده می کنند.

این کار را در خلوت امتحان کنید. بعد از مدتی از تاثیر آن شگفت زده خواهید شد.

  • لبخند بزنید!

لبخند باعث می شود نه تنها شما در ذهن شخص مقابل با اعتماد به نفس و قابل اعتماد به نظر برسید ، بلکه می تواند با کاهش سطح استرس کمک کند درعمل نیز اعتماد به نفس بالاتری پیدا کنید.

 

 

قوانین طلایی برای افزایش اعتماد به نفس

  • خود را آنطور که می خواهید باشید تصور کنید!

طبیعتا هر انسانی حتی اگر شخص بزرگی نباشد اما می داند یه انسان بزرگ چگونه است. شاید شما در واقعیت در شرایط یا رتبه بالایی نباشید اما می توانید در ذهن خود این شرایط را برای خود مهیا کنید. و نکته اسرارآمیز این است که این تصورات بر زندگی شما تاثیر خواهد گذاشت! دقیقا مانند فکر کردن بعضی خوراکی ها که باعث می شود آب از دهان شما  سرازیر شود… با اینکه در حقیقت برای حضور ندارند!

  • خود را تایید و تشویق کنید!

دقیقا ! اولین و مهم ترین شخصی که می تواند شما را بعد از موفقیت های بسیار کوچک و ناچیز ببیند و تشویق کند خودتان هستید.

 توانستید ماشین خود را به طور مناسبی کنار خیابان پارک کنید؟ توانستید یک کودک را سرگرم کنید؟ توانستید شخصی را خوشحال کنید؟ توانستید مژه ای که در چشمتان رفته را بیرون آورید؟ هنگام بازی با گوشی هوشمند خود مرحله ای از بازی را طی کردید؟ و .. و.. و…

در تمامی این موارد و کارهای جزئی مانند آن به خود آفرین بگویید. اسم خود را ذکر کنید و به خود آفرین بگویید و هر بار این کار را تکرار کنید.

همین روش مسخره ! سرنوشتتان را تغییرخواهد داد…

 

کمک کردن به افراد برای افزایش اعتماد به نفس

  • کمک کردن به افراد

هرجا که در توان شما است و می توانید به دیگران کمک کنید. هرچند کمک کردن به دیگران کاری انسانی است و می تواند باعث ایجاد ارتباطات قوی و دوستی های عمیق شود … اما در اینجا اصلا هدف این نیست .

کمک کردن به دیگران یکی دیگر از راه هایی است که شخص خود را در ضمیر ناهشیار خود قوی و توانا می بیند.

به این ترتیب اعتماد به نفس شما افزایش  خواهد یافت

و در نهایت…

هرچند از سنین ابتدایی زندگی محیط نقش زیادی در بالارفتن اعتماد به نفس در شخص دارد اما باید از کنار این مورد بگذریم. چراکه معمولا زمانی که خانواده و یا محیط نتوانند با تربیت صحیح اعتماد به نفس را در شخص بالا  ببرند ، خود شخص باید با پیدا کردن راه هایی به ضمیر ناهوشیار خود و تغییر شخصیت خود ، از خود فردی قوی و با اعتماد به نفس بسازد.

خبر بد این است که با افزایش سن و ثبات شخصیت افراد، بالا بردن اعتماد به نفس در یک شخص نسبت به قبل کمی دشوار تر است.

و خبر خوب اینکه با تمرین و استفاده از بعضی راه های اثبات شده برای افزایش اعتماد به نفس مانند موارد فوق ، با کمی تمرین و تلاش قطعا شخص می تواند اعتماد به نفس را در خود بالا ببرد.

بارگذاری بیشتر در داغ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *