خانه بهداشت و سلامت تغذیه داروهای گیاهی معجزه آسا!!! ضد افسردگی و اضطراب

داروهای گیاهی معجزه آسا!!! ضد افسردگی و اضطراب

13 ثانیه خوانده شده
19
داروهای گیاهی ضد افسردگی و اضطراب

شاید شما نیز جزو افرادی باشید که با گذر زمان و دست و پنجه نرم کردن با مشکلات عدیده امروزی متوجه میزانی از افسردگی و استرس در خود شده باشید.

زندگی شهری و امروزی شدن سبک زندگی افراد کمی عواطف و حالات روحی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. بسیاری از موارد می توانند برای مردم استرس زا باشد. خواه در زندگی شخصی ، زندگی شغلی و یا زندگی مشترک…

عاقبت اضطراب و افسردگی

اما مشکل بزرگی که وجود دارد این است که همین استرس و اضطراب در کنار سطحی از افسردگی می تواند کیفیت زندگی افراد را به شدت کاهش دهد.

طبیعتا شخصی که استرس دارد نمی تواند در امور کاری و شخصی خود تمرکز داشته باشد و همچنین با افسردگی تمامی انگیزه ها برای رشد و پیشرفت شخص رنگ می بازد.

علاوه بر این همین فشار روانی می تواند علاوه بر روحیات ، سلامتی جسمی افراد را نیز با مشکل مواجه کند چراکه تقریبا تمامی پزشکان در مورد این قضیه اتفاق نظر دارند که : فشار روانی طولانی مدت سیستم دفاعی افراد را ضعیف می کند.

اما چه کنیم که که با راه های آسان و کم دردسر زندگی کم استرس تر و شاد تری داشته باشیم؟

 

داروهای گیاهی معجزه آسا!!! ضد افسردگی و اضطراب

 

راه های میانبر برای از بین بردن فشار روانی و افسردگی

جدای از روش های مفصل و پیچیده روانشناسی برای رفع اینگونه مشکلات روانی ، می توان از خواص و تاثیرات خوراکی ها بر روی بدن استفاده کرد و برای تاثیر بهتر باید مستقیما به سراغ دمنوش ها بروید!

دمنوش های گیاهی علاوه بر اینکه سالم تر هستند، زودتر تاثیر خود را بر بدن وارد می کند  خوراکی ها علاوه بر اینکه می توانند میزان هورمون های موجود در خون را تحت تاثیر قرار دهند ، راهی آسان و کم دردسر برای رفع چنین مشکلاتی داشته باشند.

پس مستقیم به معرفی دمنوش هایی می پردازیم که می توانند شما را به سمت شادتر بودن و آرامش روانی هدایت کنند!!

 

داروهای گیاهی ضد افسردگی و اضطراب

 

داروهای گیاهی معجزه آسا!!! ضد افسردگی و اضطراب

 

 

دمنوش زعفران

شاید این بیشتر یک یاداوری باشد! چرا که تقریبا تمامی افرادی که با دمنوش ها آشنایی اندکی دارند می دانند که زعفران اثری شادی بخش بر روی افراد دارد.

علاوه بر این آرامش بخش بوده و به طور طبیعی به خواب افراد نیز کمک می کند. برای استفاده از این اثر می توانید از دم نوش زعفران و یا شربت زعفران استفاده کنید.

 

علف چای برای درمان افسردگی

این گیاه یکی از موثر ترین موارد خوراکی برای رفع اضطراب و افسردگی است که حتی در داروهای ساخته شده به این منظور نیز استفاده می شود. این گیاه با داشتن ماده هایپریسین تاثیرات خود را بر روی افراد می گذارد.

این گیاه با نام علف هزار چشم نیز شناخته می شود. این گیاه را می توان مانند چای دم کرده و نوشید.

 

دمنوش چای بابونه

چای بابونه نیز میتواند برای آرامش اعصاب مفید بوده و علاوه بر آن خواص دیگری را نیز برای سلامتی و آرامش اعصاب معده و روده داشته باشد.

 

داروهای گیاهی معجزه آسا!!! ضد افسردگی و اضطراب

 

دمنوش ترکیبی تشکیل شده از مواد مفید برای رفع استرس و افسردگی

 

تعدادی از گیاهان تاثیرات مثبتی بر روی سیستم عصبی دارند که با ترکیب آنها تاثیراتشان چند برابر نیز می شود.

گیاهانی که در ماجرا نقش ایفا می کنند را معرفی می کنیم:

چای سفید – نعناع – دارچین – وانیل – بادرنجبویه – هل

ترکیب این گیاهان و درست کردن دمنوش از این گیاهان و نوشیدن آن می تواند باعث آرامش اعصاب ، و تقویت قوای جسمی و همچنین هضم غذا شود.

تمامی گیاهان موجود در این منوش جزو داروهای گیاهی ضد افسردگی و اضطراب هستند که می تواند مانند یک داروی گیاهی طبیعی عمل کند.

 

این دمنوش ها جزو بهترین داروهای گیاهی ضد افسردگی و اضطراب هستند که  شاید تاثیرات مثبت این دمنوش ها بسیار بیشتر از داروهای پر هزینه باشد و به اینوسیله می توانید با قدرت طبیعت به سمت شادی و آرامش قدم بردارید.

بارگذاری بیشتر در تغذیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *